3-4 hoorzaamheid lc betrachten; daartoe moet hij eetie groole hervorming ondergaan want ïiij heeft zich t huishij de liefderijke toegevendheid zijner ouders nog maar een flaauw denkbceld van deze hoofddeugd gevormd. De lessen namen een aanvang. Zij vielen niet zwaar vooreerst omdat men de nieuwelingen niet te hard wil aan pakken ten anderen wijl die eerste lessen voor het meeren- deel niet veel meer dan herhaling zijn. Ik had er dan ook even weinig moeite mee als mijne kameradenen kwam daardoor tot de verleidelijkedoch gevaarlijke voorstelling dat ik nog al vlug was, omdat het mij op de moeijelijke Militaire Akademie zoo weinig inspanning kosttede lessen te volgenik verbeeldde mij weldra dat mijne ouders het wat zwaar getild haddentoen zij mij lot de uiterste werk zaamheid aanspoorden. Ja, een mijner uitverkoren makkers, wien ik de laatste gissing meedeeldeging zoo ver van te zeggen, dat mijn vader mij maar wat had wijs gemaakt, dat een vlugge jongen als ik niet behoefde te werkenen het best af kon met in de les te luisteren. Volgens zijne mec- ning waren het alleen maar de saaijendie buiten de les werktenen wat die zoo gevreesde examens betreftvoegde hij er bijdie bebben niet veel te beteekenenmen komt er al zeer gemakkelijk door. Met dien en dien uil een hoo- ger studie-jaar was dat ook het geval geweest, en waarom zou men zich dan nog noodelooze moeite op den bals ha len en van uitspanningen afziendie toch al zoo menigvuldig niet waren Die taal klonk mij vreemd in de ooren het was heel iets anders dan ik uit den mond mijner ouders, van de vrienden mijns vaders op de Akademie geboord had; heel iels an ders dan ik nog van tijd tot tijd in de brieven lasmij van huis geschreven. Daar kende men mij; daar wist men hoezeer ik vatbaar was, om mij te laten meeslepen en ver leiden; daar wilde men mij, kon bet zijn, cenen riem onder bet. hart binden. Maar het is zoo verleidelijk het beter te welen dau zijne

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 120