58 Ik had met cere het ouderlijk huis verlaten; met schande was ik er in teruggekeerd. Dal was dan mijne eersle schrede op den weg in de maatschappij, op eene loopbaan, die ik hij voorkeur gekozen had, omdat het eergevoel daarin zoo hoog gehuldigd wordt! Hoeveel had ik niet goed te maken En toch kwam deze gedachte te naauwernood in mij op; maar thans, nu ik ouder geworden ben en onder vinding hebnu ik zelf over een zoon waakdien ik zoo innig gaarne eene gelukkige plaats in de maatschappij zag innementhans eerst gevoel ik dat alles des te dieper. Daarom jonge vriend! die in het geval verkeert, waarin ik destijds was, spoed u; maak u mijne smartelijke ervaring te nutte, gebruik de raadgevingen, die ik ontving, en als aller eigendom niet onder mij mag houden. Nog eenige jaren, een paar misschien, en uwe oogen ontsluiten zich, en evenmin als gij nu welligt geneigd zijl ze vrijwillig te openenevenmin zijt gij dan bij magie 0111 ze gesloten te houden; gij erkent dan uw misstap, en geloof me, bet be rouw drukt als lood op het hart. Kunt gij voor u zeiven het stolï'elijk nadeel niet herstellengij kunt uw goeden naam welligt nog terugwinnen, en u hoeden voor grooter schade, voor dieper berouw. Gij zijt nu het woord is u bekend asymptoot. Och wijk van de aangenomen rigting af; gij weet het immers, uw wiskundige naamgenoot komt wel altijd en voortdurend digter bij het doelmaar hij bereikt het nooit. Verlaat dus den ingeslagen weg, zie naar het einde. Uwe loopbaan is lang en roemvol span uwe krachten in, om den top der steilte te bereiken. Wil u dat niet geluk ken het heeft dan ten minste niet aan u gelegen. Voor het oogenblik breek ik mijne belijdenis af. Ik ben man, ik ben vader, ik heb hel een en ander in de wereld gezien. Dit verklaar ik echter van het onherstelbare dat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 124