Jaarboekje is. Het voordeel, dat ge daarvan trekt, is telken jare de vruchten van zijn geest te ontvangen. De vrienden van zulke Redacteurs hebben evenwel ook pligten te ver vullen. Uw vriend namelijk weet, dat ge wel eens een heel dozijn bladzijden druks hebt hijéén gebraglen zoo hij 't niet weet, hij koestert eene zoo hooge gedachte van u, dat hij u in staat acht er wel twee dozijn vol te schrijven. Uw vriend is veel te kiesch om u dal te doen blijken maar de slem der vriendschap doet u zijne gedachte raden. Daar komt hel Jaarboekje op nieuw per postbode aange stapt. Had uw bediendetoen hij 't u overreikteopge let, hij hadde u kunnen zien ontstellen eene onaange name gewaarwording is u overvallen. Fluks snijdt ge 't boeksken openin den korten inhoud vindt ge stukken vermeld van Jan PieterPaulvrienden van u en vrienden van uwen vriend den Redacteurmaar hunne namen staan daar gedrukt zonder den uwen; 't is alsof zij er staan om u te doen gevoelen, dat dc uwe er ontbreekt. «Dat kan er niet meer door," prevelt gij; «ik zal maken, dat ik er een ander jaar ook bij ben." Gij wilt in den valschen toestand tegenover uwen vriend niet blijven. Gij zet u bij tijds aan 'l werk. Maar het onderwerp? Zie, gij zijt van den eenen valschen toestand in den anderen vervallen; om niet in eene plas te trappen, zijt ge lot aan uwe ooren in den modder gezonken Kijk nu maar veilig rondof u ook iemand de hand zal komen biedenom er u uit te halen. Het onder werp! Gij hebt een riem papier tot uwe beschikking, von- kelnieuw, hagelwit, ge hebt er een oceaan van inkt bij, heerlijk vloeibaarkoolzwart uw elcklro-magnetische penne- houder tart u uit, om eens te probeerenof 't waar is, dal de vingers die hem voeren nimmer moede worden Zou het ook bedrog zijn? Uwe vingers althans zijn reeds stijf, eer ge nog ééne letter op 't papier gesteld hebt, en uw hoofdzou de magnetische stroom hel ook doen duizelen? Ge hebt immers de geheele wereld vóór ukies slechts welke stof gij wilt! Kom ik zou eens een snuifje nemen;

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 129