46 zijn tevreden kop-gedraai zijne opgeruimde zelfvoldoening ten toon spreidt. Zie dat alles liadt gij kunnen en moeten doenmaar nu Welstaanshalve kan uw vriend de Redacteur aan uw opstel de eer der plaatsing niet weigeren hij moet er u nog voor bedanken want uwe eigenliefde krenken dat wil hij om den dood niet; en toch, hel hemelhoog verheffen, zoo als eene heimelijke slem het 11 influistert, daar komt zijn ge moed tegen op. In wat valschen toestand staal uw vriend tegenover u Nóg een voorbeeld? Gij beoefent de muzijkik vergis mij immers niet? Wel neen! Gij speelt viool. Ge licht l'huis menigmaal het gemiaauw der kal nagebootst die u trouwens nooit heeft geaccompagneerd want het dier ontweck altijd uw spel. Moeder en dienstboden hebben hel echter aange moedigd omdat ze 't zoo heel natuurlijk vonden. Ook vrienden dien ge van lijd lot tijd blijken hebt gegeven van uwe vorderingen en bedrevenheid waren er zeer mee inge nomen. Wél heeft uw meester u menigmaal gezegd dat g niet a was maar dat hebt ge onthouden zonder hel te hegrijpen. Men heeft u alzoo in den waan gebragt dat ge een aardig violist je zijl en wie uwe collectie muzijk uw stel violen zag, en uwe moeder er over hoorde, of van uwen vader vernam hoeveel geld hij aan uwe muzij kale op leiding besteed heeft; wie dit voorregt smaaktezonder even wel ooit op" uw spel te worden vergastzou meenen een bolleboos-virtuoos vóór zich te zien. Nu wordt ge Kadcl. aan de Koninklijke Akadcmie voor de Zee- en Landmagl. Niemand vermoedt daar in u den kunstenaar. Wijsselijk hebt ge uwe violen t'huis gelaten want te regt hebt ge begrepen dat stellingen en melodieënformules en harmonieën zóó moeijelijk op uwen leeftijd van opgewekte verbeeldings kracht en zingenot zijn overeen te brengen dat ge de muzijk laat rusten en zelfs de gedachte daaraan verbant ten einde niet al den ijver, die in u is, aan de toonkunst te wijden. Ge wilt, liever zorgen dat gc met eere de vier mocijelijke

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 132