jaren doorworstelt, die vóór den boeg liggen. Daar hebt ge wél aan gedaan. Die enkele trek toont in u den vasten man, van. wicn men iets verwachten kan. Wie, jong, genoegens laat varen om zich onverdeeld aan zijnen pligt te wijden zal het op meer gevorderden leeftijd ook doen. Dat zijn de Officieren van wie de Koning gediend belieft. Gij hebt n dan ook zonder slag of sloot door de vier moeijclijke jaren heen gewerkt, en zult het in uwe loopbaan ondervinden, van hoeveel belang het ismet een goeden naam de Aka- demie te verlaten en op de ranglijst een der eerste nom inees te dragen. Ilebt ge 'tniet reeds vroeger ingezien, bet zal u weldra blijkendat één enkele plaats hooger of lager ten gevolge kan hebben dat ge maanden neen jaren vroeger of later tol boogeren rang bevorderd wordt. Flink en lustig komt ge alzoo als Luitenant op bel lipje in de ouderlijke woning terug. Uwe opgeruimdheid uw levenslust zoekt zich te vertolkenGij grijpt naar de viool die ge wel eens in het verlof hebt doen spreken of stamelen, of miaauwenmaar eigen tl ij k vier jaren lang tot rust hadt gedoemd. O wonder 1 liet blijkt tot aller ver bazing dat ge er niet veel van vergeten zijl. Diezelfde streek de oude loon de g voor de a, de a voor de <7. 't Is of men u gisteren voor 'l laatst geboord had de poes loopt weêr weg, de oude heer berekent met welgevallen met hoeveel geld hij 't genot betaald heeft. Gelukwenschenaan moedigingen stroomen u toe; de op dit punt aanwezige zelf voldoening, die zachtjes aan was ingesluimerd, ontwaakt verkwikt en versterkt uit haar lange rust. Wat ze zich doet gelden Links en regis spreidt ge uw gaven ten toon de oude vrienden halen hun ouden lof voor den dag ieders verstand staat er puur van stil. Naar uw aanstaand garni zoen gaat de roep als violist 11 vóór. De winter breekt aan en in liet liefhebbers-orchest zijt ge eene onmisbare figuur. Gij hebt. de uilnoodigingu te laten hooren niet van de hand willen wijzen. De verwachting is gespannen. Op de repetitie zult ge van u doen sprekenhelaas ja spreken maar hoe

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 133