48 Men is voor uwe eer verpligt, n niet onduidelijk ofschoon op zeer kiesclie wijze, te doen begrijpen, dat ge beter hadt gedaan, met zoo botte schaatsen van hel ijs te blijven; en daar zijt ge 1111 in den valsehen toestand van uw woord gegeven te hebben en u te hooren opdringen dal gc niet hij magie zijt er aan te voldoen. Nu is bel al wél met uwe voorbeelden zegt een belang stellend lezer, die haast in den valsehen toestand komt, van de strekking dezer bijdrage niet te begrijpen nu is het al wel waar wilt gc eigenllijk komen Ter zake dan ik wil op een valsehen toestand w ijzen waarin de Kadel aan de Akademie komen kan. Niet cle Jonker die voor 't eerst in die lnrigting opgenomen wordt is in dien toestand, Met 2i> of !jf) lol.genooten ziet hij zich zijne plaats naauwkeurig aangewezen en de geheel nieuwe leefwijze mag hem in alle opzigten vreemd zijn het zeer hinderlijk gevoel van niet op zijne plaats te wezen kwelt hem niet. Neen; hij is baarmaar hij is het wettig; bij is hel met glans en met eer hij gevoelt dat hij baar moet wezen dal dit met den aard zijner bestemming overeenkomt bij heeft zich een te juist en te grootsch denkbeeld van het Kadetschap gevormd, om zoo maar klakkeloos van school jongen Kadct te willen worden; hij begrijpt, dat er tusschen die twee een overgang moet zijn. Hij mag aarzelen rond tasten inlichting vragen teregtwijzing ontvangen niet te min staal hij juist op zijne plaats geen andere kan de zijne wezen. Maar wie is er dan aan die lnrigting in een valsehen toestand? Uwe gedachte is mij vermoedelijk reeds vooruit- geloopen en om niet veel te laat te komen zal ik haastig- zeggen wien ik bedoel den asymptoot. Na in 't eerste jaar getoond te hebben dat de jongeling niet begrepen heeft wat de Akademie van hem vergtziet hij zich de smartelijke verpligting opgelegdna hel einde der eerste vacantie van voren af aan te beginnen. Ilij, ont groend Kadct keert in de klasse der baren terug hij behoort tot hen. Ge zoudl u echter vergissen met te meencn dat hij zich lol de buren rekent. Wel degelijk niet Ilij is

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 134