u en hel merk over hel hoofd ziener zijn omstandigheden waarin de blik er onwillekeurig op valt, en dat is pijnlijk, geloof mij. Van daar dan ook, dat die geteekcnde bij niemand t'huis is; noch bij zijne oudere kameraden, noch bij zijne jon gere Maar toch wel bij zijne mede-asymptoten Hoor eens voor zich zeiven is hij geneigd hel overblijven in eene zelfde klasse als een gevolg van ongelukkige omstandigheden te beschouwenvan zijn makker daarentegen is het ver diend. Dat is zoo de gewone loop. Heeft hij aan den dag gelegd de liefde voor zich zeiven uit het oog Ie verliezen, de eigenliefde kent en bezit hij te meer. Asymptoten trek ken elkaar dus niet aan; het zijn gelijknamige polen: zoo veel de een zich zeiven liooger plaatstzoo veel te dieper doet hij den anderen dalenen de afstand tusschen heide wordt dus groot. Wal dunkt er u van? Keer thans op uwe plaals terug, en leer u zeiven kennen. Wees niet dwaas genoeg van te zeggen: overdreven, sterk gekleurd, omdat u de toepassing van het beeld niet bevalt. Wij hebben het gezegd, en herinneren het u men ziel zich niet gaarne in het licht der waarheid geplaatst, hoe heilzaam het ook zij. Dunk van ons zeiven speelt ons dien trek. Mijne woordenhoe hartelijk en opregt ook gemeend bevielen u niet. Ik schreef ze niet om u-te bevallen, wél om u zoo 't kon nuttig te zijn. Dal zijn onze ware vrien den, die ons gerusteiijk durven mishagen, die ons niet vleijenmaar ons de ware waarheid zeggen. Wij voelen ons niet altijd tot dezulken gelrokken maar niettemin erkennen wij later, wanneer de gekwetste eigenliefde tot zwijgen ge- bragt is, dat zij het goede met ons voorhadden. U weldra als den ex-asymptoot te begroetente zien - dal één jaar dolens u genoeg geweest is, dal ge met een eervollen naam de Akademie als Officier verlaat, dat gij de herinnering aan 't eerste jaar geheel hebt uitgewischtdat ge u nirn-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 140