88 Diegenen onzer lezers, wier bestemming; niet meebrengt, dat zij dit genot van den zeeman deelenwillen wij in de gelegenheid stellen zich daarvan eenigzins eene voorstelling te makenovertuigddat zelfs deze voorstelling alleenal blijft ze ook verre beneden de werkelijkheid, toch iets kan bijdragen om den Vaderlandschen zin te streelen, en de borst van Vaderlandsliefde te doen zwellen. Het Neêrlandsch Oorlogsfregat de Prins van Oranje, in 't laatst van 1881 uitgezeild onder kommando van den Ka pitein ter Zee Bijl de Vroe deed op zijne terugreis van een West-Indischen kruistogt Norfolk aan, en terwijl het daar lag, berigtten de nieuwspapieren, dat het ook New-York bezoeken zou. Daar het voor 't eerst was dat een Neêrlandsch schip van dezen rang zich aldaar j vertoonen zouoordeelden de leden der Sint-Nikolaas Sociëteit te New-York, dat deze gebeurtenis van groot belang was, zoo voor ben als voor de ingezetenen in 't algemeenbelangrijk genoeg om er de bij zondere aandacht der Sociëteit op te vestigendaarom noo- digden zij hunnen Voorzitter uiteene buitengewone za- menkomst der leden te verordenenten einde te beraadslagen over de meest gepaste wijzewaarop de Sociëteit een blijk harer ingenomenheid met de Neêrlandsche Zeemagt geven zou. In de vergadering, welke dien ten gevolge den 12,lc" Mei 1882 bijéén kwam, deed de Heer E. G. Drake bet volgend voorstel «Aangezien ons berigt is, dal een Neêrlandsch Oorlog schip, de Prins van Oranje, binnen kort in onze haven zal aankomen, en de bijzondere betrekkingen der Sint-Nikolaas Sociëteit met bet Vaderland ons als afstammelingen noopt het gewigt dezer gebeurtenis op prijs te stellen, gelijk wij dit in hoogc male aan dal Land vcrpligt zijnzoo beslui ten we dat het gcwcnscht en noodzakelijk is, dal de komst van dien oorlogsbodem in onze haven door deze Sociëteit ge vierd worde dal het geschiktste middel daartoe iszijnen Bevel-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 144