39 voerder en verdere Officieren een openbaar gastmaal aan 1c bieden dal een committé van vijftien leden benoemd zal worden, om dit besluit te volvoeren, en de vereischte uitnoodigingen te doen." Dit voorstel werd aangenomen en aanstonds benoemde men hel committé. In eene volgende verecniging der Soeiëteits-leden die den 10<lc" Junij 1833 plaats had, werd met betrekking lot het feestmaal nog hel volgend voorstel in overweging gegeven en aangenomen. Aangezien het wcnschelijk is, dat eene gebeurtenis voor de Sociëteit van zoo hoog gewigt niet alleen met juistheid opgeleekend wordemaar dat men aan het verslag zooda- uigen vorm gevedat het eene historische waarde hebbe en waardig zij in 't archief der Sociëteit bewaard te worden, besluiten wij, dat een commité van drie leden, zamengesteld uit de Heeren J. Romeyn Brodiiead Wa. II. Johnson en Chari.es R. Swords benoemd zij tot het gereedmaken van een volledig en juist verslag der voornoemde handelingen, ten einde dit in den vorm van een vlugschrift te doen drukken ten gebruike der leden." (1) Voldoende aan zijne instructies maakte het eerstgenoemde groot commité, de noodige beschikkingen voor het feestmaal, en benoemde hel een onder-commité uit zijnen boezem om den Bevelhebber bij zijne aankomst op te wachtenen de uitnoodiging in naam der Sociëteit te doen. De aankomst van het fregat had Zondag den iöde" Mei plaats. Dingsdag daaraanvolgende wachtte hel commité den Kommandant bij den Neêrlandschen Consul openmet groote beleefdheid en voorkomendheid ontvangen, deed het de uitnoodigingwelke onmiddellijk met het grootste genoe- (1) Dit verslag werd ons welwillend ten gebruike afgestaan door den Luitenant ter Zee 1ste kl. Vos, die destijds op den meergenoemden Oorlogs-bodem diende. Zonder het woordelijk te volgendaar ons dit tot le groole uitvoerigheid zou nopenhebben wij daaruit de belangrijkste bijzonderheden geput.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 145