01 van den heiligen Patroon der Sociëteit de bewonderende aan dacht. Kortom het aanzien der zaal was inderdaad indruk wekkend en zulks in zoo hooge male als men het ooit hij eenige feestelijke gelegenheid aantrof, toen de plaatsen waren ingenomen door de leden der Sociëteit en hunne gasten wier schitterende uniform den algemeenen indruk zeer ver hoogde. De smaakvol aangeregte tafel bevatte alles wat de fijnste weelde kon begeeren en indien het ons doel was den gastro nomen eene handleiding te geven in het opdisschen van alles wat de smaak aangenaam streelen kanzouden wij hun een afschrift van het op geel satijn gedruk menu leveren. Daar dit echter ons oogmerk niet is zullen wij ons meer ophouden met hetgeen er gesproken dan met hetgeen er ge geten en gedronken werd. Om zeven uur traden de leden der Sociëteit de zaal in en weinige minuten later ontvingen zij vóór hunne zit plaatsen staande, hunnen Voorzitter en hunne gasten terwijl de muzijk het «Wilhelmus'' deed hooren. Elk onzer, die bij feestelijke gelegenheden het geliefd Wilhelmus" steeds met nieuw genoegen verneemt en er bij voelt hoe naauw Oranje en Neerland onderling vereenigd zijn kan zich ge makkelijk voorstellen hoe dat lied op vreemden bodem de borst ontgloeitde zenuwen doet trillen de liefde voor den geboortegrond streelt daar het dan nog een wellui- dender hulde aan die innige twee-eenheid uitdrukt. Het is de schoonste eeregroetdien men den Nederlander kan toe brengen het was zulks vooral daar ter plaatse omdat liet groote New-York dat nu in vollen luister en bloei die hulde bragt door Neêrlandsche kolonisten geslicht werd en zich gedrongen voelde aan die afkomst met zelfverheffing te her inneren. Toen ieder plaats genomen had werd het gebed op wel sprekende wijze door een der kapellaans van de Sociëteit ge daan en nadat men het schitterend en smaakvol feestmaal volkomen regt had doen wedervaren stond de Voorzitter

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 147