G2 de Heer Ogden Hoffman op tot het instellen van den eersten officiöelcn toast. We hebben menigmaal tegen toasten hooren te velde trek ken menig epikurist is er afkeerig van en wil liever in stilte blijven genieten dan telkens in zijne genietingen ge stoord te worden. Intusschen bij een feestmaal als dit zijn zij noodzakelijk en onmisbaar. Bovendien onze lezers die zich thans niet in epikuristische genietingen verdiepen zullen wclligt met klimmend welgevallen de taal vernemen die daar gesproken werd, en wij scliroomen derhalve niet, eenigc der toasten weer te geven. We zeggen eenige want boe veel schoons en strcelends ze alle ook voor 't Necrlandsch gevoel bevallen wc zouden op bet voetspoor van den Amerikaanschen beschrijver van 't feest een boekdeel moeten vullen indien we alle toasten willen vermelden. De eerste gold den President der Vereenigde Staten en daarop deed de muzijk bet Heil Columbia" hoorende tweede werd ter eere van den Koning der Nederlanden inge steld en gevolgd door ons Volkslied. Beide werden zij luide, hartelijk en vol geestdrift toegejuicht maar vooral bij de tweede werd de algemeene geestdrift en opgewondenheid van alle disebgenooten aanzienlijk verhoogd door cene voor de gasten uiterst verrassende gebeurtenis. Naauw hadden de laatste toonen der muzijk bet a voor Vorst en Vaderland" weergalmdtoen bet losbranden der kanonnen in de ge schutpoorten van bet fregatdat tegenover den Voorzitter op tafel stond aller aandacht tot zich trok daar het nu bleek dat dit fregat zijn aandeel aan bet feest wilde nemen en de hulde aan Neêrlands Koning verhoogen door een vol saluut ter eere van den pas ingesteldcn toast. Dit saluut was zoo onverwacht, en bet werd met zoo groote regelmatigheid en juistheid gegeven dat er een geruime tijd verliep eer de hierdoor opgewekte geestdrift tot be daren kwam. De beroemde Daniel Webster die denzelfden dag te New- York was aangekomen, had eenc bijzondere uitnoodiging tot

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 148