64 Hel is inderdaad een land dal len volle op onze bewon dering en onze innigste genegenheid aanspraak heeft onze Sociëteit werd opgerigl om de banden te versterken die ons aan Neerland hechten om de gebruiken en gewoonten onzer Voorouders te vereeuwigen en op ons jaarlijksch feest op den verjaardag van onzen goeden S'. Nikolaas zijn wij ge woon ons te vereenigen om onze hulde aan Neêrlands roem en Neêrlands onwrikbare trouw te brengen die bij ons als spreekwoorden zijn opgenomen. Daarom was het natuurlijk toen het groolschc fregat cle Prins van Oranje in onze haven aankwam, dat onze Sociëteit zich haastte een feestmaal ter eere van zijn dapperen Komman- dant en diens Officieren aan te rigtenen in naam van onze Sociëteit (tot de gasten gewend) heet ik U welkom. Het moet U eene trolsche gedachte geweest zijn, toen gij het anker in onze rivier liet vallendat zij den naam draagt van den stouten zeeman die haar onder Neêrlandsche vlag ontdekte en opvoer. Wij heeten U welkom als de vertegenwoordigers van het land welks zegepralen zoo wel over als op den Oceaan weergalmden, welks gansche grondgebied aan de baren ont woekerd is, en welks bezit door de volhardende zielskracht Uwer Natie gehandhaafd wordt. Wij heeten U welkom als eene Zeemagtwier oorkonden door de daden van een Tromp en een de Ruyter geadeld zijn en dat de dapperheid dezer voorgangers op de baan der eere hij hunne vaderlandslievende afstammelingen niet is uitgebluseht hiervan getuigde de heldendood van den jeugdigen van Speyk die liever zijn schip in de lucht deed springen dan zich over te geven. Bovenal echter heeten wij U welkom U Kommandant en Uwe brave Officieren als broeders aan een broederdisch en alles wat U omringt slrekke om den broederband te versterken die ons zamensnoerl." Na vrolijke zinspelingen op de herinnering aan den ouden tijdwelke in de versieringen en zinspreuken der zaal en tafel uitgedrukt stonden herhaalde de Voorzitter in naam der Sociëteit zijn gulhartigen welkomstgroeten hierop weer-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 150