galmde een negenvoudig hoerah door de zaal terwijl de mozijk het meest geschikte lied deed hooren c toe are a land, of brothers." Nog te midden van het steeds voortdurend gejuich en onder den vet'schen indruk der streelende toespraak verrees de Kommandant Byl de Vroe, en na zijne innige erkente lijkheid in hartelijke woorden geuit te hebben stelde hij een feestdronk in op de St. Nikolaas-Sociëteil. Thans stond de voorzitter opverzocht toestemming om van de officiêele volg-orde der toasten te mogen afwij ken, en zinspelende op de tegenwoordigheid van den hoogen gast, die zoo onverwacht in hun midden verschenen was, sprak hij aldus Alvorens den officiëelen feestdronk in te stellen, die thans aan de beurt ligt, wensch ik der Sociëteit den hoog- gevierden gast voor Ie stellen met wiens tegenwoordigheid onze feestdisch zoo onverwacht vereerd werd. Gelijk de Ro- meinsche Cornelia, naar hare juweelen gevraagd, op hare kinderen weeszoo kan Nieuw-Engeland op geen schat in zijn juweelen-kisl met meer trots wijzen dan op onzen koh-i-noer, dezen berg van licht, wiens glans over ons land schittert en door de gansche wereld bewonderd wordt. Ik stel de gezondheid in van Daniel Webster, zijn naam is zijn lof." Te midden van voortdurende toejuichingen antwoordde Webster Mijnheer de voorzitter en heeren leden der Sl. Nikolaas-SociëteitIk acht het een groot gelukbij deze gelegenheid cenige oogenblikken in uw midden door te brengen. In de stad komendehad ik de eer eene uïtnoo- diging tot bijwoning van uw feestmaal te ontvangen. Ik was genoodzaakt hiervoor wegens mijn ligchaamstoestand (hij had zijn arm gewond) te bedanken ik ben een weinig ongesteld; ik heb geen twee armen tot mijne beschikking, ik kan niet als de roemrijke verdedigers van Leiden zeg gen, dat ik ëén arm te eten heb en een ander om meê te S

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 151