70 vermengd en verbonden zijn door de banden des bloeds en door gemeenschappelijke belangen, is de Balaafsc.be stam geregtigd zich een niet gering aandeel in onzen nationalen oorsprong toe te eigenen. Statistische en geschiedkundige schrijvers schijnen naauwe- Iijks de talrijkheid van dit element in onze nationale zamen- stelling opgemerkt te hebben. Toch kunnen wij schier het voetspoor volgen der zeven of achtduizend Hollanders, die uit hun land in I664- naar Engeland overgestoken, met latere Neêrlandsche Kolonis-. ten vermeerderd werdentoen Willem van Oranje Wil lem III van Engeland werd; in 1776 zien wij hen wel- ligt de meerderheid der bevolking uitmaken; ongetwijfeld hadden zij die in de twee Vereenigde Staten New-Jersey en New-York. In de zes-en-zeventig jarendie sedert verloopen zijn is hun aantal steeds aangegroeid. Hun stroom, zaamgevloeid met dien uit andere bronnen heeft zich ver over de grenzen hunner oorspronkelijke Staten uitgebreid, en naar het Wes ten steeds voortgaande heeft golf bij golf den Stillen Oceaan bereikt. Aldus kan men het naauwelijks betwijfelen of schoon ik onderstel, dat het feit de verwondering te .AmsterdamLeiden of 's Ilage zal opwekken dat wij oude inboorlingen van deze Vereenigde Statenafstamme lingen der Batavieren, reeds in aantal dc bevolking van Holland zelf overtreffen. Aldus hebben honderden en duizenden ik mogt bijna zeggen millioenen inboorlingen onzer Unie het regt, u en uwe landgenootenhooggeëerde gastenhunne bloedverwan ten te noemenuw land als het land hunner vaderen te begroetenen zich te verheugen over den roem en de zege ningen van onzen ouden stam. Ik zeg onbeschroomd den roem en de zegeningen van onzen ouden stamwant of schoon menigmaal de invloed van oude afkomst schandelijk ontbreekt in het individudat zich op eene hooge geboorte beroept niettemin is die invloed van het bloed in de massa's

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 156