81 ik u voov (het is ook veel gezonder dan hel eeuwige over den lessenaar zitten) om eens eene flinke wandeling met mij te doen om onze hoeken en proeven te vergeten cn eene van die groote fabrieken, waarvan ik u straks al ge sproken heb te bezoeken. Willen we de mensch-vernielende of de mensch-sterkende fabriek bezigtigen? Willen we pa tronen zien maken of bier voor het Engelsch leger zien brouwen Ik stel u het laatste voor. Het eerstgenoemde werk hebben wij al verleden jaar in hel Kadetten-kamp kunnen bestuderen welligl niet op zulk eene groote schaal als in Engeland, maar toch nog ongeveer op dezelfde wijze: het hoofdverschil is dat men in de Engelsche fabriek in plaats van Kadetien zeer vele over de 400meisjes aan het werk zietzoodal behalve op de patronen het oog soms met een zeker welgevallen op de werklui rust. In het kamp ook wel maar bij de hier bedoelde Engelsche werkluiMijnheer de Redacteur, is dat nog heel anders, weet u. Maar ik ziedat gij al voor de wandeling gereed zijt mag ik u vóórgaan? Ik ken den weg van vroeger zoo goed Dus één tweedrie Wij hebben een kleinen sprong ge maakt en staan aan den overkant van het Kanaalmidden in Londen. Het is nog al druk op straat, vindt ge niet? Als ge verlangtdal ik u verstaan zalmoet ge uwe slem uitzetten. Neen we gaan nu niet naar het mooist ge deelte van de stad. Integendeel wij wandelen het Strand af zoo heet deze lange drukke straat, door Temple-bardie oude poort daar, welke de City van het West-end scheidt, nog een paar straten door best Ik zal u de namen er van niet zeggen ge zoudl ze toch niet onthouden en dan komen wij aan de London-bridgedie groote brug daar over de Theems. Ja; wij moeten wél over de brug, en ik zou u de wande ling hebben kunnen uitwinnen door over het Kanaal en de rivier te gelijk te springenmaar om u de waarheid te zeggen ik was het met mij zeiven niet eens of wij de brouwerij van Barclay en Perkins of die van Truman Han- 6

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 167