86 Willen wij den kunstschilder der brouwerij bezoeken'? Meen, ik spot niet: er is een kunstenaar aanhoudend bier bezig. De grootste brouwers leveren te gelijk met bet bier aan hunne voornaamste klantende herbergiers en kroeg houders, de uithangborden gratis. Willen we het atelier bezoeken? Of de magazijnen waar hel bier bewaard wordt? Neen; dat alles zou ons te lang ophouden: onze lijd schiet op. Wacht eens: ik heb een lijstje op zak van de kleine staf van Uaxbury's brouwerijdie nagenoeg met die van Barclay en Perkins overeenkomtwc zullen dit eens nagaan en zien wat ons verder tot een bezoek kan verleiden. Die lijst luidt brouwersknechts en stokers. 42 voerlieden80 magazijnmeesters59 kuipers66 stalknechts en hoefsmeden21 machinisten17 timmerlui en wagenmakers56 verwers18 metselaarsknechts40 Totaal. 559. Ën daarenboven de klerken en de groote staf van admi nistrateurs en reizigers Ik geloof, dat wij niet beter kunnen doen dan den be leefden reusdie met de handen in de broekzakken bedaard op ons slaat te wachtente verzoeken ons den weg naar de stallen te wijzen; die zijn de hezigtiging overwaardig. Wij klimmen ontelbare trappen weder af; wij loopen weêr door de magazijnen, en bereiken eindelijk eene plaats, een langwerpig vierkant. Langs de beide lange zijden staan regis de stallen, links de talrijke werkplaatsen van de verschillende ambachtsliedenen deze gehouwen met kanto ren en bergplaatsen en ruime poorten om de zware karren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 172