87 door te latenbezetten ook de beide kortere zijden van het vierkant. Ge zijt verbaasd over de ontzettende grootte van de paarden? Ze zijn allen oorspronkelijk van Ylaamsch ras, en men beeft zich bijzonder er op toegelegd, om ze zoo sterk en groot mogelijk te krijgen de resultaten zijn waarlijk verwonderlijk, en niets treft den vreemdeling meer dan de reusachtige zwaarte van deze dieren. Het is eene algemeene dwaling te geloovendat ze met mout gevoêrd worden. Ze krijgen den besten haverdien men koopen kanen worden nu groolendeels in hel graafschap Lincoln gefoktze kosten gemiddeld 70 pond (8<f0 gulden) het stuk, en doen dienst, ook gemiddeld, voor den tijd van zeven jaren. De laatste keer, dat ik hier was, zag ik een ouden schimmel, die 17 jaar oud was en zijn genadebrood hier verteerde, anders worden zezoodra ze niet meer werkendadelijk op de plaats afgemaakt. Wij zullen eens in de stallen gaan; die zijn onder één dak gebouwd, en bevatten plaats voor de 120 paarden van de brouwerij, 60 aan weerskanten van den stalmet eene ruimte lusschen de rijen van ongeveer vier elgij ziet men zou er een geheel escadron meê kunnen helpen. De stallen zijn luchtig en heerlijk ingcrigt. lloven elke plaats is de naam van hel paard en maar ga dade. lijk op zijde: daar komt er een aandraven; de voerlui span nen ze uil de kargeven ze een vriendschappelijk klapje op dat gedeelte van den rug, waar het ruggeinerg eindigt, en de dieren loopen dan op een c hondendrafhet geheele gebouw onder hunne zware ijzers doende dreunennaar hunne plaatsen. Ze zullen u noch trappennoch bijten maar als ge niet op zijde springt, zullen ze in den loggen draf u bedaard omver loopen ze gaan voor niemand uit den weg. Uit. den stal komende, zien wij, vlak tegenover ons, de smederij wij zullen er niet ingaanwant in de deur staande, is het een treffend gezigt te zien, hoe een smid, die best tot model voor een Vulkaan kon dienenbezig is met een der reusachtige paarden te beslaan, a Ze worden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 173