88 nooit anders dan uit de hand beslagenzegt onze lako- nieke gids, men als ze een beetje hier zijn geweest, heeft men er nooit eenige moeite mcê." Ik wil het wel geloovenmaar het spijl me, dat we niet in de gelegenheid zijn een paard te zien heslaandat nog niet o een beetje" hier geweest is. Hel dier, hetwelk de hoefsmid nu onder handen heeft, is stil, droomerig en rus- lig als een goed afgerigle olifant. En nu vriendis het haast tijddat ik u weer naar huis hrengeer ik dat doe moet ik u echter nog op de inriglingenmet de brouwerij van IIanbury es Comp. ver bonden, opmerkzaam maken: daar is cene schrik niet, bibliotheek van meer dan 2000 boekdeelcn, ter dispositie van de werklui, en eene leeskamer daarhij. De hoeken worden druk meê naar huis genomende leeskamer wei nig bezocht, welligt omdat men liever te huis zit te lezen, welligt om andere redenen. In eene spaarbank, door de firma voor de werklui opgerigt, staal reeds eene som van meer dan 12000 pond sterling, behalve het ziekenfonds en hetgeen de klerks en verdere ambtenaren hebben overgelegd. Maar de schoonste inrigting van alle is de schooldoor de eigenaars der brouwerij voor de kinderen der werklui ge sticht zonder echter de kleinen van andere huisgezinnen uil den minderen stand uit te sluitendeze inrigting telt te genwoordig niet minder dan duizend leerlingen. Weet gedat hel lijd wordt tot ónze leerlingen terug te keeren?" Zegt ge. Best, we hebben beiden nog ééne les te geven vóór den slag op trom zijn we terug. M. P. LINDO.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 174