24 De Officieren en Ambtenaren der Koninklijke Akademie voor de Zee- en Landmagt aan T)r. Naegeli. 's Konings besluit, waarbij Gij, waarde Doctor, op Uw verzoek uit 's lands dienst op de meest eervolle wijze wordt ontslagen, vervult ons met tegenstrijdige aandoeningen. Wij verheugen ons, dat U op vergevorderde jaren, na een uiterst werkzaam en nuttig leveneene welverdiende rust te beurt valt; wij betreuren het, dat wij U, die sedert meer dan een vierde van eene eeuw onzer Akademie de gewigtigste diensten hebt bewezen, uit ons midden verliezen. Hoe menigmaal heeft Uwe uitgebreide kennisUwe rijke ondervinding ons of de onzen van een dreigend gevaar ge red hoe menigmaal hebben wij Uwe welwillende belangstel ling, Uwe heusche hulpvaardigheid, Uwe onvermoeide zorgen ondervonden Nooit hebben wij Uwe hulp te vergeefseh ingeroepen; nooit heeft ons vertrouwen op U gewankeld. Steeds hebben wij in U bewonderd den nederigen geleerde den ervaren arts, den meewarigen menschenvriend. Groot zijn dan ook onze verpliglingen jegens Uonbegrensd onze achting, duurzaam onze erkentelijkheid. Het is de wensch van ons allenU niet van ons te laten gaan, zonder U een blijk te geven van onze dankbare huldevan onze hartelijke toegenegenheid. Gelief datgene wat wij U aanbieden te ontvangenniet als eene belooning voor de uitstekende en onschatbare diensten ons bewezen maar als een aandenken aan elk onzer, als een gering blijk onzer erkentelijkheidals eene aanbeveling in Uwe voort durende vriendschap. Moge de eervolle rust, die Gij zoo ruimschoots verdiend hebt, van langen duur zijn, Uwe krachten gespaard blijven tot heil der lijdende menschheiden 's Hemels zegen U volgen op Uwe verdere levensbaan. Breda, October 18S4.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 46