DE HELDENGALERIJ. In den ö'le" Jaargang van dit Jaarboekje hebben wij het bestaan en de bestemming der Heldengalerij bij onze Akademie uitéén gezettevens vermeldden wij daarbij de schilderstuk ken waaruit zij zamengesteld is en uitten ons leedwezen dat er geen oorspronkelijk portret van den even verdienste lijken als dapperen Michjf.ls bestond toen door ons als een toonbeeld van militaire poëzij geschetst. Dat dit leedwezen door velen gedeeld werdbleek weldra uit de pogingendie met zoo veel bereidwilligheid in 'twerk gesteld werden, om onzer Akademie zulk een portret te bezorgen. Eerst werden er van verschillende zijden twee aangeboden die echter volgens het oordeel van velen niet met de zoo gewenschte juistheid het gelijkend beeld van den held weergaven; daarna had dezes schoonzoon de kolonel van der Hart van het In dische legerde groote welwillendheiddoor tusschenkomst van den Luitenant de Vassy de goed gelijkende beeltenis over te zenden welke in zijn bezit was. Hiernaar wordt thans door het verdienstelijk penseel van J. A. Kruseman eene groote copij vervaardigd en zoo zullen wij weldra de Heldengalerij verrijkt zien met de beeltenis van eenen met zoo veel regt beroemden Aanvoerder der Indische troepen die gedurende zijn veeljarigen diensttijd in Indië, zich schier bij elke ge legenheid met roem overlaadde overal de schrik zijns vijands wasen na de Balinezen bij Djagaraga getuchtigd te hebben in de armen der overwinning den heldendood op het slagveld stierf. Bovendien zal dezelfde galerij weldra pronken met eene andere schildering, die met de hier bedoelde zoo naauw ver want is, dat zij zamen beschouwd kunnen worden als één

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 74