(H Een Officier tier Murine, buiten den Kompagnics- Kommandant Een der drie Lectoren van de 2',,: klasse in de wis- en natuurkunde, Een der twee Lectoren van de "2,le klasse in de taai en letterkunde; De drie laatsten jaarlijks door den Gouverneur aan te wijzen. Verder uit zoodanige en zoo vele buitengewone leden als door de Departementen van Marine en van Oorlog, buiten de Akademie, zullen worden aangewezen, en uit: Den Adjudant van den Gouverneur als Secretaris. De buitengewone leden hiervoren bedoeldkunnen wor den benoemd betzij tol bel afnemen der examens in enkele bepaald aangewezen vakken van onderwijs, of wel om ge durende den ganseben duur van hel examen deel van den Raad uit te maken. Het verslag van den Raad van Examen nopens de uit komst der gehouden eind-examens wordt aan den Gouverneur overhandigd en door hem, tijdig genoeg, aan den Raad van Toezigt voorgelegd, ten einde deze, omstreeks de helft der maand Mei, kunne overgaan lol hel opmaken der vereischte rangschikkingen en voordragten. De tijdelijke leden van den Raad van Examenmet het onderzoek van enkele bepaalde vakken van onderwijs belast, dienen, na afloop hunner werkzaamheden, hun verslag des- wegens afzonderlijk aan den Gouverneur in. De examens der Kadetien van de overige studie-jaren zullen zoo kort mogelijk vóór het eindigen van den cursus almede door den Raad van Examen worden afgenomen. liet verslag van dit onderzoek wordt, op gelijke wijze als boven is vermeld, aan den Raad van Toezigt ingediend. Deze beslist omtrent de overplaatsing der Kadetten van de eene klasse in de andere, alsmede, onder nadere appro batie van de Commissie van Inspectie, over hunne rang schikking en doet de voordragten ter bevordering der

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1855 | | pagina 83