48 koelen, die noodzakelijkheid heeft gelukkig vóór het thans voorgevallene nooit bestaan; er behoefde nooit sprake van te zijn, om een Kadet voor een krijgsraad te regt te stellenin de opinie der Kadets zou dit als eene onmoge lijkheid voorkomen. Hierin kunnen zij zich vergissenniet temin de vrees voor de krijgswet, het diep ontzag door haar bij de korpsen ingeboezemdbestond lot dus ver bij de Akademie niet. De strengste straffen, aan Kadets opgelegd, bestonden in het entslag als Kadet in de uiterste noodza kelijkheid, of veertien dagen provoost bij eene zeer groote overtreding. Pe eerstgenoemde straf treft de ouders het zwaarstonbuigzame karakters denken wel eens indien ik mijn ontslag krijg, zal mijn vader wel zorgen, dat hij mij eene andere bestemming geeft." De laatstbedoelde straf wordt slechts uiterst zelden toegepasten alleen bij zware over tredingen. Er was nog wel eene andere straf, die zwaar trefthet overblijven in een studie-jaardoch ingevolge het Reglement wordt die alleen toegepast op degenen, die niet aan de vereischten van het examen voldoenderhalve nooit wegens wangedrag. Zij nudie het plan tot de ongere geldheden ontwierpenzijdie hunne medewerking be loofdenzij, die bij de ongeregeldheden tegenwoordig, zich door de gebeurtenissen lieten meeslepen om daaraan deel te nemen; zij allen stelden zich niet voor, dat de onge regeldheden zoo ver zouden loopenzij allen vleiden zich met de hoopdat men de daders te midden van een zoo groot aantal daar aanwezige Kadets niet ontdekken zouzij allen verkeerden in den waan, dat, indien men hen ont dekte de zwaarste straf in veertien dagen provoost zou bestaan. Dit verontschuldigt niemandhel is ook volstrekt niet ons streven om iemand te verontschuldigenmaar het ver klaart de zaak; het toont het ongerijmde aan van de boven bedoelde vergelijking tusschen een korps van het leger en de Akademie; het opent de oogen van diegenen, welke uit het gebeurde willen afleidendat er op de Akademie eene slechte krijgstucht heerscht.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 134