137 dien, waarop Biez tomen zou. De trouwelooze schurk, die zijnen dapperen aanvoerder aldus verkocht hadging nu heen, om stelling te nemen op een punt, dat uitzigt had op den weg, langs welken de schijnbaar geleverde Guerilla- chef komen moest. De morgen was bereids ver gevorderd toen hij met het berigt terugkwam, dat de Empecinatlo met slechts één Guerilla den berg bestegen had, en thans ongetwijfeld reeds boven op de hoogte was. De soldaten waren aanstonds in beweging, en de bevelvoerende Officier herhaalde hun het beveldat hij van zijne meerderen ont vangen had, den Empecinado zoo mogelijk levend te bemag- tigen, om door zijne opentlijke teregtstelling een afschrikkend voorbeeld te geven, en den landbewoners ten minste de ach ting der vrees in te boezemen. Wat zijnen medgezel be trof, voegde hij er bij, dezen konden zij veilig afmaken. Men had hun te voren de kleeding en het voorkomen van den Empecinado beschrevenopdat zij zich niet zouden kunnen vergissen. Daar de hoogte slechts eene geringe uitbreiding had, viel het gemakkelijk haar met een troepen-cordon te omsingelendat bij 't naderen tot de bergspits steeds enger zaamgesloten werd. Diez keek oplettend naar den wegwaarlangs hij het convooi verwachtte, toen een luid geschreeuw zijns begelei ders hem snel het hoofd deed omdraaijenwaarbij hem een aanblik trof, die zelfs zijne stalen zenuwen geweldig spannen moest. Ongeveer vijftig el van hem verwijderd, bevonden zich een honderdtal Fransche scherpschuttersalle tot aan de tanden gewapend en nadr zijn bloed dorstend, die, terwijl zij in een uitgebreiden kring stonden, eene bijna onafge broken lijn tusschen hem en de boscbrijke deelen des bergs vormden, en nu, hem langzaam aan alle zijden behalve aan die van den afgrond insluitende, steeds meer naderden. In zulk een geval zou een man van gewonen moed zich op genade of ongenade overgegevenof wel getracht hebben zich door de vlugt in het aangrenzende woud te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 223