43 de gewenschte hoogte was, de verhouding van het aantal goedgekeurden tot dat der afgekeurden veel gunstiger moest uitvallen. Hoe weinig opwekkend het dus ook zij, alweder op het zelfde aambeeld te moeten slaan nog eens komen wij onze stem luide en met aandrang verheffen, om nog eens den ouders en voogden aan te hevelen, dat zij voor hunne zonen en pupillen goede scholen kiezenom nog eens den onderwijzers op het hart te drukken, dat zij geen jonge lieden naar Breda brengenwaarvan ze reeds te voren met zekerheid weten, dat druipen hun lot zal zijn. Wij, van onze zijde, kunnen daartoe niet anders bijdragen, dan door er de aandacht der belanghebben op te vestigendoor verder als in vorige jaren den uitslag van 't Aspiranten-examen bekend te maken, en tevens te verwijzen naar dien van vorige jarenin eiken vorigen Jaargang vermeld. Wij leven in de eeuw der tentoonstellingendie op het gebied der industrie een zoo heilzamen invloed te weeg brengendaar zij de verdiensten van den goeden werkman doen uitko men de meê te deelen uitslag strekke eenigermate als tentoonstelling der geestelijke producten van de onderwijzers en daartoe kan hij vooral strekkenwanneer hij met die van vorige jaren vergeleken wordt. Kunnen wij op geen andere wijze meewerken om de mid delmatige voorbereidings-scholen goed te maken, en om te zorgendat de slechte zoo min mogelijk bezocht worden wij kunnen toch weliigt nog door het meédeelen van onze opmerkingen iets bijdragen, om goede Aspiranten tot hel examen te doen opkomen iets waarbij het leger groot be lang heeft; en ofschoon hiertoe van Staatswege geldelijke offers vereischt wordenin het belang der zaak zullen wij ons veroorloven onze meening meê te deelen. In 1884 bragt de Minister van Marine, door den Koning daartoe gemagligd ter kennis van de belanghebbendendat er in 1888 gelegenheid zou zijn ter plaatsing van vier Adel borsten voor het vak van den Scheepsbouwtegen eene vrij-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 65