u Zij hebben die aanbieding doen vergezeld gaan van een zeer vereerend schrijvenuit naam van allendoor den Heer Kolonelvoorzitter van den Raad van verdediging van Ne- derlandsch Oost-Indiën aan hel hoofd dezer Instelling gerigt, waarin onder anderen gezegd -wordt: i dat de Officieren van het Indisch leger verzoeken, dat hier minder gelet worde op de waarde van het geschenk als schilderstukdan wel op het doel: een gering bewijs te leveren van innige be langstelling voor de Koninklijke Akademie, van hoogach ting voor de' krijgsmakkers, door wier ijverige zorg die Akademie zulke heerlijke vruchten draagt, van toegene genheid voor de Kadets der Zee- en Landmagtdie zij over tuigd zijn, dat waardige leden zullen worden van het. Offieierskorpswaarvan de leus isde luister van Oranje HET HEIL VAN NEDERLAND 1" De hierboven genoemde schilderij thans aangekomen zijnde om in de verzameling der Akademie te worden opgenomen zoo heeft de Kolonel-Gouverneur het genoegen het personeel dezer Inrigting daarmede bekend te makenniet twijfelende of allen met hem zullen dit bewijs van welwillendheid der Oost-Indische wapenbroeders hoogschattenen hun dank weten zoo wel voor de hulde door hen aan deze Instelling gebragtals voor de opluistering, welke do fraaije heldbn- galeku der Akademie daardoor erlangen zal. De Kolonel Gouverneur Bij diens afwezen De Majoor Kommandant Wg.) VAN OvEKSTBATEN. Breda, 9 April 1835. Het zal onnoodig zijn te zeggenhoe deze aanbieding het personeel der Akademie verheugde. Immers juist van bet Indische leger zulk eene hulde te ontvangenwas des te streelenderomdat voorwaar bij dat leger de jonge Officieren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 76