56 Akademic ontvangen, en in hare Galerij van Helden en Dapperen opgenomen is. Niet alleendat het aangeboden tafereel eene waardige en luistervolle plaats bekleedt in onze verzameling, die bestemd en zoo zeer geschikt is, bet jeugdige gemoed te ontvonken en de kiemen van moed en dapperheid bij den toekomstigen O bicier op te wekken; - maar ook de wijze, waarop de Officieren van het Indisch leger die opdragt gedaan hebben, de gevoelens van welwillendheid en belangstelling, die zij jegens de Akademic hebben aan den dag gelegd, worden door allen, die daaraan verbonden zijn, op lioogcn prijs gesteld. Het is mij aangenaam UIIEdG. zulks opregt te mogen ge tuigen, en de verzekering er bij te voegen, dat deze Ko ninklijke Instelling er zich te regt op verhoovaardigtzoo vele kundigezoo vele dappere Officieren aan het leger in Indië te hebben afgeleverd; dat zij hunne bedrijven en hunne loophaan met onverflaauwde belangstelling gadeslaat, en dat de Officieren en Leeraars zich immer beijverende jeugdige kweekelingen der Zee- en Landmagt te wijzen op de lauwe ren die bij elke gelegenheid door de vloot en het leger in onze overzeesche gewesten zoo roemrijk worden ingeoogst. Ontvang de verzekering mijner bijzondere hoogachting terwijl ik de eer heb te zijn De Kolonel Gouverneur der Koninklijke Akademie voor de Zee- en Landmagt (w. g.) Waltiier. Ten slotte mogen wij hier nog bijvoegen, dat na het vol- tooijen der gesteendrukte plaat, welke uitstekend gelukt mag heetende Luitenant-Kolonel der Artillerie Steuerwald de goedheid hadook hiervan der Akademie een exemplaar aan te bieden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 78