61 INWENDIOB DIENST. De Gouverneur benoemtmet het oog op den gang van de dienst bij de Akademie en tot emulatieAdelborst- en Kadet-Sergeanten en Adelborst- en Kadel-Korporaals daarbij met den Raad van Toezigt in overleg tredende. Tot deze benoeming komen alleen in aanmerking de Adelborsten van het 5de en de Kadetten van liet idc Studie-jaar, die door ge schiktheid inborst en gedrag deze onderscheiding verdie nen. De graad van Sergeant zal al dadelijk gegeven kunnen worden aan die Adelborsten en Kadettenwelke respectivelyk bestemd zijn om van het 2'1" in het 5'lc, en van liet in liet Studie-jaar over te gaan (dus bij het begin der vacantie)zullendevoor zoo ver dit aantal niet voldoende mogt worden geachthet ontbrekende drie maanden later uit de Korporaals worden aangevuld. Zij dragen tol onder scheiding bij de Marinede Adelborst-Sergeanten twee geborduurde gouden ankers één aan weerszijden op den kraag van het haailje en de Adelborst-Korporaals twee zijden geborduurde ankers als voren bij de Landmagt: de onderscheidings-teekenen van hunne graden bij liet leger in gebruik. Zij oefenen het gezag aan hunne graden verbonden over de andere Kadetten uit in al de omstandighedenwaarin zij zich met betrekking tot de Akademie bij elkander bevinden. ONDERSCHEIDEN BEPAMNUEN. De ondergeschiktheid de ziel van de militaire dienst zijnde is elk Kadetook hij die met een graad bekleed is, gehouden aan zijne meerderen in rangen in geval van gelijken rang aan zijne meerderen in jaren zoowel in als buiten dienst alle eerbied en gehoorzaamheid te bewijzen. STRAFFEN. Zij bestaan in a. Het kamerarrest gedurende zon- en feestdagen. b. Het arrest in de politiekamer.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 83