62 e. Het arrest in de provoostmet gewone voeding of om den anderen dag te water en brood. d. Het ontnemen van het genot der vacantiehetzij geheel of gedeeltelijk. e. Het tijdelijk detacheeren der Adelborsten aan boord van Zijner Majesteils schepen en der Kadetten van de Land- magt hij de korpsen van het leger. f. Het wegzenden van de Akademie. Het arrest in de politiekamer wordt niet langer dan voor acht dagen opgelegd. De ICadet, met dat arrest gestraft woont de lessen niet hij doch wordt zooveel mogelijk werk zaam gehouden. Hij zal er des nachts niet in verblijven. De Kadetten met provoost gestraftwonen de lessen niet hij. De provoost moet voorzien zijn van eene brits, stroozak hoofdpeluwtafel en hanklot dekking worden de dekens van den Kadet gebruikt. Het provoost-arrest wordt door den Gouverneur opgelegd ten hoogste voor acht dagen. Het. ontnemen van het genot der vacantie geschiedt met inachtneming van hetgeen daaromtrent hierboven gezegd is. De maatregel van het detacheeren aan boord of bij de korpsen, kan alleen worden toegepast bij zeer ernstige over tredingen en wordt respeclivelijk opgelegd door de Depar tementen van Marine of van Oorlog op voordragt van den Gouverneurna gehouden overleg met den Raad van Toezigt voor niet langer dan één jaar. Bij terugkomst worden de Adelborsten en Kadetten geplaatst in hel Studie-jaarwaartoe zij bij liun vertrek van de Akademie behoordennamelijk voor zoo verre zij de lessen van dat Studie-jaar kunnen volgen terwijl zij anders in een vroeger Studie-jaar zullen opgenomen worden. Het wegzenden van de Akademie geschiedt met inachtne ming van hetgeen daaromtrent in den derden Jaargang (bl. 40 en 41) gezegd is. De Gouverneur kan daarenboven de Kadets wegens aan houdende kleine overtredingen voor straf laten exereeeren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 84