10 hadden, en steeds nog verre bij de andere wapens achter stonden. Ter bereiking van dat doel werd het noodzakelijk geacht, dat de op te leiden jonge lieden, die te Delft steeds in de stad hadden gewoondvoorlaan gezamentlijk in een zelfde gebouw zouden gekazerneerd worden. Immers zoo lang dit niet geschieddewas het onmogelijk hen zoo naauw- lettcnd en zorgvuldig gade te slaan als noodig was men kon hen nietbij het genot van eene tamelijk onbeperkte vrijheidtot de studie noodzakenmen kon hen ook niet gemakkelijk aan die tucht gewennenwelke een der nood zakelijkste elementen in de vorming van den krijgsman is. Achtereenvolgende voorstellen waren de vruchten der beraad slagingen dier Commissionen bij besluit van den 29steu Mei 182C behaagde het den Koning de oprigling der Militaire Akademie te Breda te bevelenterwijl bij besluit van den 27sten November 1827 het Reglement voor die Instelling werd vastgesteld. Nog verliep er bijna een jaar, alvorens zij hare leerzalen kon openen, en op den 24.sten November van hot jaar 1828 zag de wélgeschapen telg het licht, die derhalve thans den ouderdom van zeven en twintig jaar bereikt heeft en geacht kan worden den mannelijken leeftijd te zijn inge treden. Wij hebben dit bij hem wat later gesteld dan bij het Burgerlijk Wetboek bepaald is, omdat hij in zijne jeugd niet zeer gelukkig was, en eene noodlottige stoornis in zijnen wasdom en zijne ontwikkeling onderging. Hij had namelijk nog niet ten volle zijne twee eerste levensjaren volbragt, toen de Belgische omwenteling in 1850 de edele vaart stuitte, waarmee hij reeds in zijne kindsche jaren getracht hadaan het in hem gesteld vertrouwen te voldoen. Bij besluit van den 85ten October 1850 werden de lessen aan de Akademie geschorst; de Aspiranten, die voor het aanstaand studie-jaar reeds tot Kadet waren benoemd werden aangeschreven niet op te komen, alvorens zij daartoe nadere bevelen ontvingende reeds vroeger benoemde Kadets, die met verlof afwezig waren, kregen aanschrijving tot nader order met verlof te blijventerwijl aan den toen-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 96