12 was de Regering er ernstig op uitde Militaire Akade- mie weder in volle werking le brengen. Daar het ge bouw te Bredawaar vroeger de Akademie was gevestigd geweesthel aloude Kasteel door zoo vele oude berinneringen vermaard, thans tot huisvesting der troepen gebruikt werd, bestond aanvankelijk het plan de Akademie naar elders te verplaatsen. Na rijpe overweging behield echter de gunstige gelegenheid van hel Bredasebe Kasteel en de aldaar reeds bestaan hebbende Inrigting de overhanden het behaagde den Koning de ontruiming van dat gebouw door de troepen te gelasten. Bij besluit van den 10'lc" Junij 1856 werd de hervatting der Akademie-lessen aldaar tegen den lsten Novem ber bevolenzoodat nu de Kadets der Genie en van den Waterstaat, die nog te Medemblik waren te Breda kwamen Dezelfde omstandigheden die aanleiding hadden gegeven tot de schorsing der Akademie-lessen zoo wel als van het onderwijs der Onderofficieren bij de korpsenhadden ten gevolge, dat men na 1850 genoodzaakt was, ter aanvulling van de openvallende Officiers-plaatsen de daartoe geschiktste Onderofficieren voor te dragenzonder hen aan een examen te onderwerpen. Voordat echter de Akademie weder in werking kwamhad het den Koning reeds behaagd, hij besluit van den 8stcn September 1855 vast te stellen, dat liet onderwijs bij de korpsen hervat zoude wordendat voortaan het 2llo-Luite- naiits-examen weder verpligtend zoude wezenen dat de Onderofficieren, die na dat besluit nog tol Officier aangesteld mogten worden zonder eerst geëxamineerd te zijn het examen van 2lle-Luilenant zouden moeten afleggen om lot den rang van 1'"-Luitenant bevorderd te kunnen worden. Bij dat zelfde besluit werd de vroeger gemaakte en niet nageleefde bepaling, dat de 1'"-Luitenants der Infanterie en Kavallerie een examen zouden moeten afleggen om den Kapiteinsrang Wij hebben ons veroorloofd, tot de zamenstelling van dit historisch gedeelte van ons opstel, herhaaldelijk gebruik te maken van de Almanakken dek Koninklijke Militaire Ak.umuiib, Jaargang 1830 en 1838.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1856 | | pagina 98