18 Abraham's Hoogten in eene kreek, welke nog zijnen naam draagt en waar de overhellende rotsen schier een welf vormen met uiterst naauwe kloof, een pad naar boven. Ilij onderkende met zijn scherpen en vasten blik weldra den ganschen loop er vanen wist uit het aantal tenten op de kruin der rots, dat de wachtpost van Canadasche militie te dier plaatse bezwaarlijk veel sterker dan honderd man kon wezen. Wél was het pad schier onbeklimbaar steil en zoo eng, dat er kwalijk twee man in front konden staan maar nu hij eens de mogelijkheid doorschouwde om den vijand aldaar te overrompelen, verdwenen voor Wolfe alle bezwaren, en herkreeg hij als plotseling de kalmte van geest, zoo noodig om alles tot dien wanhopigen aanval te regelen. Ten einde den vijand te misleidengelastte hij aan Sehout-bij-nacht Holmes vijftien mijlen hooger op de St. Laurens in schijn eene landing te beproeven, terwijl Admiraal Saunders, als ware er een nieuwe aanval op Beauport in t zicht, aan Cook met eene afdeeling zeelieden den last opdroeg, aldaar de grondbank op te looden en langs het strand bakens en tonnen uit te brengen. Wolfe zelf hield zich inmiddels onledig, om voor zijne troepen zoo veel booten en sloepen bijéén te zamelenals sleehls gevoegelijk geschieden kon zonder Montcalm's argwaan op te wekken terwijl hij tevens Murray's afdeeling weder aan zich trok. Toen alles was voorbereidmaakte hij in persoon eene al- gemeene inspectie zoo wel om den zijnen moed en vol harding in te scherpen, als om te zorgen dat juist op het bepaalde oogenblik, te één ure in den morgen van den •13,le" September, wanneer op de donkerte van den nacht en een opkomend tij te rekenen viel, de troepen konden wor den ingescheept. Zich zeiven ontveinsde hij echter geenszins het wanhopige der onderneming; zijne gemoedsstemming op dien dag laat zich hel best opmaken uit de omstandigheid dat hij onder een helderen sterrenhemel en bij bladstil weder van 't eene boord naar 'l andere roeijende, steeds Gray's Elegie geschreven op een Dorps-kerkhof Elegy written on

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 110