49 a Country-Churchyardwelke in die dagen juist grooten opgang maakte, met doffe slem herhaalde. Vooral de regels n»Wilt vrij op uw blazoen, op eer en aanzien bogen, Op al wat rijkdom weeldeschoonheid ooit u gaf liet onvermijdlijk lot staat immer vóór uwe oogen De paden van den roem, zij voeren in het graf.""(l) schenen hem zoo buitengemeen te treffen, dat hij, plolselijk zich keerende tot de officieren in zijne sloephun met diepe ontroering betuigde, dal hij nog liever de dichter dier elegie wilde zijn dan vermeesteraar van Quebec. Elk officier wist wat men van hem verwachtte, toen Wolfe op het bepaalde tijdstip met Monckton en Murray en onge veer de helft zijner machtwant meer konden de booten niet in één maal bergenvan land slaken zich zonder zeilen of riemen met het tij liet afdrijven. Hoezeer in doodsche stilte op de kreek aansturendewelke nog geen drie mijlen van Quebec verwijderd was, toch ontslipte de beweging op den stroom der aandacht van de schildwachten niet. sQui va la?' luidde het van hoven. France," ant woordde een Kapiteindie Fransch verstondin de eerste boot. «De quel regiment?" was de tweede vraag. De la Reine," hernam de Kapitein, die wist dat dit regiment zich hij de Bougainville's detachement bevond. Zeer gelukkig voor de Britten was er een convooi met leeftocht te wach ten in de stad; de schildwacht in den waan dat het dit wasriep Passéen de booten gleden de kreek binnen (1) In 't oorspronkelijke luidt dc gansche periode als volgt: Let not ambition mock their useful toil: Their homely joys and destiny obscure, Xor grandeur hear, with a disdainful smile, The short and simple annals of the poor. The boast of heraldrythe pomp of pow'r And all that beautyall that wealth e'er gave, Await, alike, the inevitable hour The paths of Glory lead but to the Grave. 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 111