S3 op de reeds weifelende Canadiërs aan. Beslissend was deze aanval, aan welken spoedig de gansclie linie der Britten, met uitzondering van de reserve op hunnen rechter vleugel onder Kolonel Burton in blakende geestdrift deelnam; maar bloedig werd de zegepraal gekocht, meer dan 600 Britten sneuvelden toch hierbij op het veld van eer, en hij zoo geringe getalsterkte mag dit verlies hoogst aanzienlijk hee- ten. Nietsheteekenend echter was dit verlies nog te noemen hij dat, hetwelk de Britsche krijgsmacht in haren aanvoerder onderging. Niet alleen toch werd Majoor Barre naast Wolfe in 't oog getroffen, maar Wolfe zelf, aireede in 't begin van den strijd aan t gewricht van een zijner handen gekwetst, kreeg niet lang daarna een tweeden kogel in de heup, en toen hij op het punt stond den kamp voor goed te zijnen voordeele te beslissen, trof hem een derde kogel in de horst. «Steun me,"" zeide hij nog tot een officier nevens hem, »»Iaten die wakkere knapen mij niet zien vallen." Hij werd hierop achteraf gevoerden hem op den grond nedervlijënde, was men er onmiddellijk op uil zijnen hevigen dorst te lessehen. Bedding bleek trouwens onmogelijk van tijd tot tijd beurde de stervende held het hoofd op om over t slagveld rond te schouwendoch weldra begaf hem het gezicht. Toen lag hij eenige oogenblikken bewegingloos zonder eeuig teeken van leven te geven dan eene moeijelijke ademhaling of eene afgebroken zucht. Plotseling riep een officier, die hij hem stond, in vervoering uit: »»Zie hoe ze loopen." »»Wie loopen?"" vroeg Wolfe, onmiddel- lijk zich met inspanning halverwege op den elboog oprich tende. »De vijanden,"" antwoordde de officier; »»ze slaan in alle richtingen op de vlucht." Dan zij God geloofd!' riep Wolfe in geestvervoering uit, »»laat de reserve onverwijld bij de schipbrug post vatten, voegde hij er aamechlig hij, en na eene korte rust: »»Ik sterf gelukkig."" Dit waren zijne laatste woorden; hij vlijde zich weder ruggelings op den grond, en als in een stuip trekking zich krampachtig op zijde keerende, blies hij den

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 115