69 Verscheidene haspelden het oude en het nieuwe Rome op eene kunstelooze wijze door elkander. Sommigen wisten wel dat Romulus geen Paus was: dat wisten ze zeker; maar waarom hij 't niet was, daarvan konden ze geen re kenschap gevenweder anderen verklaardendat Romulus zeer goed met een Paus ter zelfder tijd kon geleefd hebben een daarvan verklaarde zelfs Paus I.::o IX voor zijn tijdgenoot en hem zeiven voor Roomsch-Katholijkeen was er, die ver zekerde dat Romulus een stuk grond present kreeg van den Kerkdijken Staat, aldus genoemd, omdat er niets dan Ilooge- priesters van de Katholijke Godsdienst woonden en wel in het jaar 456 vóór Christus. In 't jaar 2200 vóór Christus werd ons land het eerst bevolkt door de Arabieren. In 1648 was Pepik Koning van Frankrijk, en in 1250 Willem VI de laatste Stadhouder van ons land. In 1100 werd het Eeuwig Edikt gesloten tusschen de Graven van Holland en Zeeland tegen de Frie zenen in 1500 sloot men de Acte van navigatie, dat is een verbond te Antwerpen om den koophandel te bevorderen. Het leenstelsel kwam in de werelddoordien alle menschen elkander onderling stukken land te leen gavenals ze schul den haddenen daarbij bepaaldenvoor hoe lang dat zou wezen. Werd er nu om die leenen gevochten, dan heetten ze zwaardleenen. Cbomwell was een Nederlanderdie zeer sterk was in het steden veroveren en Mahomed was iemand in Turkijedie maar ééne godsdienst wilde want er waren er toen twee de Katholijke en de Gereformeerde. De Gereformeerden nu wilden van Maiiomed niets weten. Kruistogten zijn togten van geestelijken naar het Heilige land, om van de Joden beschaafdheid te leeren. Christus werd geboren in het jaar 55. Napoleon werd in 1786 Keizer van Frankrijken bleef dat lot 1820; toen namen de Engelschen hem gevangen, en gaven hem den naam van Generaal Bonaparte. Op de vraag, hoe ze daartoe kwamen om Napoleon Generaal Bonaparte te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 131