71 «vragen uit het boek." Wij zijn dan ook niet voornemens, rien déplaise aan dien verontwaardigden veroordeelaarvan deze methode af te wijkenindien het noodlot ons weder in de Commissie van examen mogt hrengenwaarvoor wij genadig hopen bewaard te blijven. Daarenboven, men geloove niet, dat dergelijke onzin, alleen op zulke met haken en oogen voorziene vragen in antwoord gegeven wordt. Wil men een staaltje van het tegenovergesteldewij laten hieronder eene schriftelijke be antwoording volgen van eene zeer deftige schoolboekenvraag, waarbij wij nog eens de verzekering geven, dat zij letterlijk is afgeschrevenen wij er zelfs geene komma aan veranderd hebben (1). Er werd gevraagd naar «de geschiedenis der Romeinen van den dood van Cesar tot dien van Augustus." Het antwoord luidde Om uw in korte woorden de geschiedenis der Romeinen Cesar 727 was de Koning van Syriëen die kreeg oorlog met Juda en toen gingen de Israëliten heen om de Romeinen tot hulp te roepen en de Romeinen kwamen spoedig afzakken om de Israëlilen te helpen en eerder dal de Romeinen kwamen kreeg de Koning van Syrië herig13 dat zij hem de belasting niet meer wilden betalenen dat zij de Romeinen lot hulp hadden geroepenDe Joden wilden liever de Romeinen geld geven als de Syriërs want de Syriërs waren Heidenen daar moglen de Joden niet in huis komen want als zij daar in huis kwamen dan waren zij ontheiligd. Op Cesar volgde (C26) Arthaxerces en die oorloogde gedurig die dacht dat er geeneen zoo gelukkig was dan hijEn die voerde oorlog legen Gr iekenland en daar verloor hij de slag en toen vlug te hij terug naar Baby Ion de hoofdstad. En daar stak hij zich dood. En op Arthaxerces volgde Mnemon en die begon een (1) Wij hebben de autograaph waarvan wij alleen den naam des schrijvers vernietigd hebben, met meer dergelijke curiosa, als pieces justifxcatives bewaard.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 133