72 oorlog legen de Joden, en Mnemon behield de overhand dat hij de Joden versloeg. En toen Mnemon de oorlog legen de Joden geindigd had kwam hij te Babyion hij, kreeg hij oorlog met (583) Alexander en die overwon de sleden Sydon en Tyrus, en daar kreeg hij gebrek aan voedsel, en toen stuurde Alexander eenige van zijne soldaten naar Jeruzalem om voedsel te halen, maar dal weigerden de Joden om voedsel te geven, maar de Samaritanen gaven hun voedsel, en toen de soldalen weêr bij Alexander kwam, zeide de soldalen het hem wal de Joden hun gezegd had. En toen zeide Alexander legen diegene die hem de boodschap bragten dat hun het duur zou komen te slaan dal zij het geheele Juda zouden veroveren maar toen hij bij de stad kwam, kwamen velen hem te ge- moet en strooiden takjes over de grond waar Alexander heenging. Een dergelijk antwoord hebben wij nog bewaard, dat op de nieuwe geschiedenis betrekking heeft. Het werd gegeven op eene vraag naar de geschiedenis van Engeland van Eli sabeth tot den dood van Kabel I, en luidde letterlijk als volgt Elisabeth Koningin van Engeland huwde in het jaar 1510 met Karei II Graaf van Holland en Zeeland en Eriesland en in (1517) werd Karei de tweed Koning van Portugal onder den naam van Karei de V, en in 1520 als Keizer van Duitschland onder den naam van Karei I en daar sproeidden eenen zoon uit voort met name Filips de eerste. Toen zijn vader Karei dood was volgde hij hem op en vertrok naar Spanje als Koning en nam eenige Nederlandsche bedienden meê en daar waren de Spanjaarden zeer vergramd over. Filips die stuurde een man met 10,000 man met name Alva om als Stadhouder over de Nederlanden maar dat wilden de Nederlanders niet, en toen dreigde Alva al de Protestanten in de Nederlanden mei den dood. En Alva verlok tussclien '15''° en 16ll° eeuw naar Spanje terug. Wij hopen dat de lezer door deze staaltjes overtuigd zal zijn geworden, dat wij het woord «onzin" niet te ligtvaardig

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 134