79 hebben dit moet ik met leedwezen toegevenal deed ik ook mijn best om dit te verhoeden; zij zullen bovendien nog meer verliezen doordien de zamenhang verbroken wordt der redeneeringen die vaak in de werken der gebezigde schrijvers tot de door mij uitgetrokken gedeelten voerden. Ik hoop en vertrouw echterdat het een en ander aangevuld zal worden door bet nadenken mijner lezers. Waarom ik geen uiLtrcksels uit Nederlandsehe Schrijvers geleverd heb? O! Meen! Het is voorwaar niet omdat onze letterkunde daaraan arm is; ik ken er, in wier boeken ik zoo veel papiertjes gelegd bad, dat ik maar in 's Hemels naam besloot om het heele boek te koopen dewijl ik het anders schier geheel zou hebben moeten afschrijven. Doch de boek handel verbiedt den nadruk, en hoe verkeerd hij ook in dit opzigt althans zijne belangen begrijptdaar juist hel meêdeelen van uittreksels uit goede Schrijvers een gunstigen invloed moet hebben op het debiet hunner werkenik wilde mij niet blootstellen aan de onaangename gevolgen, welke eene be sehuldiging van diefstal voor mij na zich zou slepen, Het was echter met groot leedwezen, dat ik mij alleen tot vreemde Schrijvers bepaalde. En nu ter zakewant anders zijn de gedachten mijner lezers reeds afgestompt eer zij nog in werking moeten ko men en dit wilde ik gaarne verhoeden. J. C. J. K. Het vaandel heeft nietgelijk men zou kunnen meenen eene bloot taktische bestemming; het is niet slechts een middelpunt of eene spil voor de bewegingenhel is meer dan een verzamelings-baakmeer dan een politiek of natio naal onderscheidings-leeken.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 141