88 Even als liet gezinheeft het regiment zijne geschiedenis zijne overleveringen, zijne gewoonten. Het regiment heeft zijn huisselijken haardwaarbij de herinnering aan de eervolle daden eerbiedig bewaard wordt; waar 's avonds in de schemering de ouden aan de jongeren de sehoone daden meêdeelen van hen, die niet meer zijn. Hijdie 't eerst het vaandel van het regiment bij de dorps klok vergeleekwas een eenvoudig soldaatdichter zonder het te wetendie op eene uitmuntende wijze die denk beelden van gezin en godsdienst uitdrukte, welke door het regimenis-bestaan verwezentlijkt worden. J. Ambep.t. Er is slechts ééne stem maglig genoeg om de stemmen der clubs te verstikken; de stem van bet geschut. Slechts één gestoelte is genoeg verheven om de spreek gestoelten van alle clubs te beheerschen het zadel van den ruiter. Ik zal niet zeggen waar de omwentelingen geboren wor denik zal slechts herinneren hoe zij sterven. Daartoe is bet voldoende eenige eigennamen te noemenWihdischgraetz, Radetzki, Filakgieri, Narvaez. J. Ambert. Elke omwenteling zal bij tijds onderdrukt zijnindien menop de eerste kenteekenen die zich openbareneen krijgsman roept. Ambert. Wat in onze nieuwe maatschappij het grootst, het schoonst, het meest bewonderenswaardig isis ontegenzeggelijk de boer, door de wet in Infanterist herschapen. Arm, be schermt hij den rijkdom; onwetend, beschermt bij de wetenschap. Op het eerste teeken treedt hij onder de wa pens om stil en met onderwerping te snevenzonder zelfs de zaak te kennen, waarvoor hij strijdt.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 147