89 bezittendan verklaar ik uw leger voor het eerste van het Vasteland." Helaas! die oude krijgsman, uit de school der Keizerlijke overleveringenwist nietdat men in de Conslilutioneele Staten advocaten, dagbladschrijvers en tweede-luitenants vindt, wier aanspraken zich verder uitstrekken dan die der Maar schalken van Frankrijk. de Brialmont. Men heeft de zucht om alle uitgaven in den Staat te be knibbelen zoo ver gedrevendat een Minister van Oorlog de Luitenant-Generaal Bbulmont op dit misbruik doelende in de zitting van 17 Januarij 18ol zeide >.men oordeelt, dal het leger te veel geld kost, dat het te goed gekleed is; ik vrees, dat men aan datzelfde leger nog eens verwijlen zal dat zijne wapens van eene te goede hoedanigheid zijn. de Brialmont. De ondergang der Staten wordt minder voorbereid door te vergedreven voorzigligheiddan door overdreven gerust heid. Het is beter dat de uitkijk zich somtijds door te groote waakzaamheid vergisseen te vroeg klip roepedan dat hij alle schepelingen blootstelle om op eene te Iaat ontdekte klip te vergaan. de Brialmont. Ja het leger heeft vijanden men moet den moed hebben hel te zeggen het heeft vijanden in de drukpers, het heeft ze overal. Sommigen vallen het opentlijk aananderen in de duisternis. Tot deze laatste kalhegorie behooren zij die den Slaat niet aan de voorwaarden willen onderwerpen zonder welke een leger niet bestaan en bloeijen kanzij die, naijverig op den glans en het gezag der krijgsmagt alle gelegenheden aangrijpen om deze te ondermijnenhetzij door den geestde inrigtingenzelfs de vooroordeelen aan te vallendie de kracht van een leger uitmakenof wel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 151