97 In den looppas vooruitgezonden, beklimt de kompagnie den heuvelen terwijl d'Hap.coup.t het eerst den top be reikt, wordt hem het hoofd door een kogel verbrijzeld. Het gevecht was hevig; aan eene zijde was de top des heuvels bereikbaar langs een voetpad, door de jongste slagregens diep uitgehold. Drie Zouaveneen foerier, een sergeant Razin geheeten en een inlandsch korporaaleen Kabijl sloegen dezen weg in. Op het punt van den kruin te be reiken ziet zich de oude met het ridderkruis versierde sergeant door den jongeren en vluggeren foerier voorbijgaan. «Doe is hel, recruut, roept hij hem toe, maakt gij aan spraak om mij vóór te gaan? Maak plaats voor uwen ou deren en vlug wat." De andere brengt aanstonds zijne hand aan zijn tulhand en antwoordt onder dit militair eerbewijs: »'t is billijk;" tevens maakt hij plaats. Naauwelijks heeft Razin nog drie schreden gedaanof hij valt dood ter aarde. De foerier snelt vooruiten een kogel doet hem .naast den sergeant vallen. De Kabijl loopt op hem toe: idraag Razin weg, roept de foerier, ik zal mij zeiven wel redden," en terwijl de korporaal het lijk op zijne schouders laadt, doodt hem plotseling een vijandelijke kogel. Nu werpt zich de foerier op den ouden sergeant, neemt hem het ridderkruis af, en ofschoon zwaar gewond, gelukt het hem door de struiken te kruipen en het bataillon te bereiken. Vervolgens het meêgebragte kruis aan den Kom- mandant overhandigende, zeide hij: »gij ziet hel Majoor, indien ik hem niet meêgehragt heb, dit komt doordien ik zelf gewond hen; maar ik heb ten minste zijn kruis gered." PlEItRE DE CiAST EL LANE. Rij 't krieken van den dag, 's morgens om zes uur, kwam de planton Kolonel Cavaignac verwittigendat sergeant Stanislas hem wenschte te spreken. Wal mag die willen? zei de Kolonel; laat hem boven komen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 159