103 Weinige oogenblikken vóórdat hij den geest gaf, zeide hij tot zijnen Adjudant: igeef dezen ring aan mijne moeder terug, en zeg haar dat ik van voren getroffen ben." Baron de Crossard. Indien de roem de eenige rijkdom is, waarnaar de krijgsman dorst; hoe schuldig is dan niet degene, die hem een greintje van zijnen roem ontrooft. Baron de Crossard. Is het niet eene onwrikbare waarheid, dat zoowel de ontmoediging als de stoutheid zich even schielijk mecdeelen als de elektrische stroom? Daarom gebiedt de voorzigtig- heid eiken bevelvoerder, dat hij geslagen en vooral vlugtendc troepen aan het gezigt ontlrekke van hen die nog niet in het vuur geweest zijn. Baron de Crossard. liet genie zoekt het genie, dat alleen door de middelma tigheid ontweken wordt. Ongelukkig daarom de Koningen die zich alleen door middelmatigheden omringende lichl- toortsen van het genie zullen nimmer voor hunne oogen schitteren; want de middelmatigheid, die aan de deuren van het paleis de wacht houdt, heeft er te veel belang bij om het licht niet naar binnen te laten doordringen. Baron de Crossard. Indien ook al het spreekgestoeltedal in onzen tijd schielijk tot de fortuin voert, redenaars vormt; hel zal moeijelijk Generaals te voorschijn brengen. Baron de Crossard. Op het vernemen van het woord eer voelt de man iets in zijn binnenste trillen, dat als een deel van zijn persoon isen deze schok doet alle krachten van zijnen hoogmoed en van zijne oorspronkelijke zielslerkle ontwaken. Eene 011- verwinlijke standvastigheid ondersteunt hem tegen alle ove-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 165