\0& rigen en tegen zich zeiven bij het besef der noodzakelijkheid om dat heilige tabernakel te bewakendat in zijne borst als een tweede hart gevestigd is, en waarin eene godheid schijnt te zetelen. Vandaar ontleent hij inwendige troost gronden die des te schooner zijnomdat hij er de we- zentlijke bron en oorzaak niet van kent; vandaar ook dat plotseling ontwaren van het ware, het schoone het goede; vandaar een licht voor zijnen voet. A. de Vigny. De utopist weet bij slot van rekening niets anders aan te bieden dan zijne romaneske liefde voor de volmaaktheid en zijne onverbeterlijke ingenomenheid tegen elk bestuur en elke maatschappij. Nïsard In den Russischen veldtogt waren het de Generaals Ku- tusow November en December, die tot over de Reresina ze gepraalden terwijl intusschen de boeren slechts verhongerden en bevrorenen met hunne dorschvlegels versloegen. Undetec armee. Overal waar SchutterijenLandstorm en ongedisciplineerde Landweer werkelijk iets uitvoerden, waren zij door eene slaande legermagt ondersteund, aangevuld en aangevoerd. Idem. Met een klein staand leger kan men veel uitrigtenmaar dan moet dit niet het monopool hebben van de hospitalen te vullen; wél moet het uit sterke, gezonde, geharde en uitgezochte menschen bestaan, niet verwend op matrassen te slapen maar wél gewoon om vermoeijenissen te verduren met wapens voorzien, die niet slechts knallen, maar vooral ook treffen; door eene krijgstucht zamengehoudenwaarover zich de hartzieke mcnschclijkheid van den legenwoordigen lijd ergert; bezield met een geest, die geen grenzen aan

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 166