113 zonder-lijk schikken even als de kaartspeler het zijne kaarten doetmen heeft dan dadelijk voor de hand wat men uit wil spelen geheel verkeerd Integendeel de troepensoorten onder elkaar verdeelendan ondersteunen zij elkaür. Idem. Alleen de bespottelijkste aller volbloeds-kleinigheidsdienaren die ooit den bakkebaard van het oorlapje naar den mondhoek gcrigt droeg; alleen een achterblijver uil dien pruiken- en staartentijdtoen maatstok en passer het kunstenaars-werktuig van den soldaat uitmaakten; alleen nog een hoofdelooze slobkousenknoopdie door hoogcre vorming van den officier niets anders verstaat dan de naauwkeurigste bekendheid met verpleging en voorschriftenen alle poëzij van onzen stand in zijn vast loegebonden orderboek besloten acht; die de grootste hoogachting koestert voor eene jeugd, welke met spek en brandewijn in plaats van met koffij ontbijt, maar in iederen chambrecloak een zwakkeling ontwaart en eene Ka- puaansche weekheid in een kop theealleen een zoo zeld zaam prachl-exemplaar van de commies-naturen van vóór den zondvloed zou in den tegenwoordigen lijd zijne ver achting durven uitspreken over een talentvol officierdie zijne vrije uren aan muzijk, schilder- of dichtkunst besteedt. Idem. Het schoonste gebouw, al was het ook van graniet, stort in, indien het een zwakken grondslag heeft; en het is juist de grondslag, die vóór alles van graniet moet zijn. II. J. Paixuaxs. Aan het leger is de dubbele verdediging toevertrouwd van liet gezin en het vaderland. Edele roepingdie de karakters tot de opoffering van het leven opvoedt, en, wat nog inoei- jelijker istot de verloochening van den eigen wil. II. J. Paixhaks. 8

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 175