1U De kaders, die in het leger de grondslag van alles zijn, moeten slechts zelden en met de grootste voorzigtigheid veranderingen in hunne zamenstelling ondergaan zij moeten door eene vaste wet ingesteld zijn; hunne indeeling en za menstelling moet in vredestijd nagenoeg dezelfde zijn als op voet van oorlog. II. J. Paixhans. Ietswaartoe men bij de ieger-instellingcn vooral geraken moetisdal de onderofficiers-betrekking een stand zijeen ambt, een doel voor die jonge lieden, die goed en flink dienen, maar nogtans niet aan alle noodzakelijke voorwaar den kunnen voldoen om den officiers-rang te verwerven. Dit, en dit alléén, vermag een geacht en flink korps on derofficieren aan te kweekenwaaraan toch zoo hijzonder veel gelegen is. Men moet het lot en de toekomst dei- onderofficieren verzekeren Onze voorschriften bevatten uitmuntende maatregelen voor den soldaat, zij bevatten ze ook voor den officier: het zou thans nuttig en noodig zijndat eene ervarenkundige en belangstellende hand ook maatregelen voorschreef, die den onderofficieren een wél-verzekerden stand geven. II. J. Paixhans. Men gelooft algemeen, dat hoe sterker de Schutterij is, des te minder geld aan het Leger besteed behoeft te worden. Maar juist het tegendeel is waarhoe meer wapens en patronen gij onder de massa's der bevolking zult verdeeld hebbendes te meer strijdkrachten moet de Staat bezitten om te beletten, dat bij elk staalkundig onweer de kwalijk- gezinden alles omver werpen. II. J. Paixhans. Een trouwvlekkeloosmuurvast karakterdat is het waarnaar de krijgsman vóór alles streven moet. Bij zijne

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 176