de Brack. 116 meeste kalmte aan onze ziel schenken. De luchtige en op pervlakkige bezigheden die slechts tot ons vermaak strek ken leveren slechts eene voorbijgaande verstrooijing op maar vernietigen de verveling niet; in plaats van de leegte aan te vullendie de menseh in zich zeiven voelt doen zij telkens eene nieuwe ontstaan. Baron de Wessenberg. Men komt verder met de denkbeelden van anderen dan met zijne eigene. Niet de ijver wordt beloondmaar de handigheid en de tact. Om wél te kunnen leven moet men geleden hebben. Wat weet hijdie niet geleden heeft Den mandie nooit het ongeluk en den tegenspoed kendeontbreekt een voornaam iels. Baron de Wessenberg. Deel met den soldaaten hij zal met u deelen en gij zult hij dien koop niet verliezen. Gij zult het ondervinden wanneer gij eens aan alles gebrek lijdt, hoe die oude sol daat trotsch en gelukkig zal zijn van u zijn brood en zijn leven te kunnen aanbieden. Wacht er u echter wél voor te denkendat gij om de genegenheid uwer soldaten te winnenzwak met hen moet zijn: gij zoudl u sehroomlijk vergissen. Ik heb officieren gekenddie door den soldaat op de handen gedragen wer den; ik heb ze tot mijne eigen vorming bestudeerd zij waren billijk, zeer ferm onafhankelijk en naauwgezelmaar zij bleven zich ook onder alle omstandigheden gelijk; op het slagveld waren zij dapperen op het bivak vlug en bedrij vig, even streng jegens zich zelve als jegens anderen, edel moedig in het meêdeelen van 'tgeen zij hadden; bovendien spraken zij de taal van den soldaat. Hierin bestond het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 178