125 De meeste mensehen zoeken het geluk in de verbeel ding; ik vind dit in het geweten. Max Caccia. Men werpe slechts een vlugtigen hlik op de geschiedenis onzer oorlogen sedert 1792, en dan zal men eerst ontwaren, hoe duur onze legers de ondervinding hunner Generaals hebben moeten betalendie meestal zonder theoretische kennis waren. JACQUINOT DE PliESLE. Alleen van die mannen kunt gij iets verwachten die iets van u te hopen hebben. Max Caccia. Zoodra een mindere zich bij eene woordenwisseling begint op te windenlegge de meerdere hem bedaard maar ernstig het zwijgen open zende hem des noods in arrest. Vooral make hij zelf zich niet driftig, en vermijde hij op dat oogenblik elke verdere gedachten-wisseling. Hij zou anders zelf oorzaak zijn, dat de mindere zich vergeet, en moet hem derhalve de gelegenheid daartoe benemen. Arrest maakt hem niet ongelukkig; ongepaste woorden in drift geuit wél. QÊiementat-begriffe non JDiendtëacfje. Liefde en vertrouwen verwerve zich de officier door on vermoeide zorg voor den soldaat, door billijkheid, gelijk matige strengheid en belangstellenden omgang, door blijken zijner bedrevenheid in het aanvoeren van troepenen door naauwgezettc dienstvervulling. Idem. Rij inspecties lette men bij voorkeur op hetgeen het minst in 't oog valt. De man, die de voering zijner kleeding in zindelijken staat houdtdraagt zeker behoorlijk zorg voor zijne overkleederen; het omgekeerde is echter niet altijd

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 185