52 Er zijn nóg meer nadeelen aan verbonden^ Het spreekt van zelf, dat nu men voor het wapen der Artillerie in Oost-Indië kosteloos kon worden toegelatenen voor de andere wapens niet, zich voor die andere niet veel liefheb bers opdeden; de geregelde aanvulling bij deze lijdt er dus op hare beurt onderen dit zal welligt oorzaak zijndat men later genoodzaakt is, ook dit euvel (natuurlijk wanneer hel zoo groot mogelijk zal zijn) te herstellendoor wéér voor die andere wapens, onder dezelfde gunstige bepalingen, plotseling een groot aantal plaatsen open te stellen. Dat er toch nu reeds ook bij de Infanterie groole behoefte aan aanvulling bestaatblijkt uit de omstandigheiddat onlangs 2lle-Luitenanls van dat wapen hier te lande gevraagd zijnom onder het genot eener gratificatie van J' 1500 voor hunne uilrustingbij het Indische leger over te gaan Wij vragen het, niet uit bedilzucht maar uit levendige belangstelling in eene zoo gewigtige zaakzou 't niet veel heter wezen, dat men jaarlijks voor eene regelmatige aan vulling zorgde? Daar nu de langdurige ondervinding van zoo vele jaren overtuigend bewezen heeft, dat de gewone voorwaarden van toelating ter Akademie te ongunstig gesteld zijn, ware het ontegenzeggelijk te wenschendat er eene bepaling vastgesteld werdomtrent het jaarlijks kosteloos toelaten van een zeker aantal fvadetten yoor ieder wapen in Indië. In onzen vorigen Jaargang wezen wij reeds op het nood zakelijke van dergelijken algemeenen maatregelofschoon wij toen niet uilsluitend hel Indische leger op het oog haddenwij komen hierop thans met te meer overtuiging terug, omdat het pas aangevoerde er zoo onbetwistbaar de dringende noodzakelijkheid van aantoont. Het kost geld En dat is het gewone struikelblok vooral wanneer het de belangen van het Leger geldt, even als waren die afgescheiden van de belangen van den Staat. Indien men ons echter deze armzalige tegenwerping maakt, veroorloven wij ons, haar juist in het voordeel van ons voorstel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 54