s minuten in eene tamelijk groote met fakkels verlichte zaal vol met gewapende mannen. Ilun aanvoerder trad mij te gemoet, en zeide: «geef u over; iedere tegenstand zou vruchteloos zijn." In plaats van te antwoorden, hief ik mijn pistool in de hoogte, legde op hem aan, en schoot. Hij bukte zich, en de kogel verbrijzelde een grooten spiegel; op hetzelfde oogenblik werd mijn schot met een salvo beantwoorddat drie mijner manschappen velde. Ik trok nu mijn tweede pistool uit den gordel, doch had geen tijd om te mikken; een kerel van cene herkulische gestalte sprong op mij toe, en gaf mij zulk een slag op den armdat mijn schot slechts de lijst der zoldering trof. Eer ik tijd had om mijnen degen te trekken, werd ik op den grond geworpen en gebonden. De aanvoerder trad nu naar mij toeen zeide op beleefden toon Geeft ge mij uw woord van eer, dat ge van iederen tegenstand afziet?" Ja!" antwoordde ik. Op een gegeven teeken werden mijne kluisters dadelijk los gemaakt. Mijnheer!" zeide hij, age zijt op uw woord van eer vrij Ge moet u van nu af als te huis op dit slot be schouwen en ik hoopdat ge u met geduld in deze ver blijfplaats schikken zult." Hier zweeg hij, en glimlachte treurig. Uw verblijf," voegde hij er na eene korte poos bij, »zal niet van langen duur zijn; wij hebben nog slechts voor acht dagen levens middelen. Kruid hebben we gelukkigerwijs in overvloed en wij zullen het tot het uiterste laten komen." Hij zeide dit met zoo veel bedaardheid en zoo weinig op hef, dat ik geheel uit het veld geslagen was. Ik beschouwde de houding en de gelaatstrekken van den man wat naauwkeuriger. Ilij kon ongeveer vijftig jaar oud zijnhad eene middelbare lengteeen krachtigen en won- derschoonen ligchaamsbouwzwart en min of meer grijs-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 67