25 j de Keizer zelf hecht met behulp van een gouden speld het kruis dat hij van zijne eigen borst neemtop die van den I onderofficier. Op een sein van den Kolonel slaan de tamboers den ban de grootste stille heerscht in de geheele linieen terwijl de Kolonel den nieuwen ridder van het legioen van eer aan het regiment voorsteltroept hij met eene forsche stem aSoldalen! In naam des Keizers! Gij zult den Sergeant Noël als uwen Tweede-Luitenant erkennen Onmiddellijk worden de geweren gepresenteerd het vaandel buigt zich eerbiedig ter aarde, de muzijk doet eene fanfare hooren. Nocl, wiens hart diep bewogen is, waant te droomenhij ziet den Keizer aanen zou zich voor dezen op de knieën willen werpen; maar het strakke gelaat van Napoleon, die eer een geleden onregt schijnt te herstellen dan eene gunst te bewijzen, houdt hem terug. Zonder dat hij de verschil lende gewaarwordingen van den ouden krijgsman schijnt op te merken, geeft Napoleon den Kolonel een afgesproken teekenen deze steekt den degen omhoog om de tamboers nogmaals te laten slaanwaarop hij met zijne doordringende stem vervolgt3 Soldaten In naam des Keizers Gij zult den Tweede-Luitenant NoëL als Eerste-Luitenant erkennen Die nieuwe donderslag is op het punt den ouden Parijze- naar te doen neerstorten. Zijne beenen kunnen hem te naauwernood dragen; zijne oogen, die sedert twintig jaar slechts éénmaal geweend hebben, bij 't vernemen van den dood zijner moeder, worden vochtig; zijn gezigt geraakt bene veld; zijne lippen bewegen zich zonder een woord te kunnen uitbrengen. Eindelijk hoort hij na een derden roffel zijnen Kolonel op nieuw uitroepen:" Soldaten! In naam des Kei zers! Gij zult den Eerste-Luitenant Nocl als uwen Kapitein erkennen Hierop zette Napoleon stilletjes zijn paard in bewegingen gevolgd doorzijn schitterenden staf, vervolgde hij zijne revue, na een koelen blik op den armen Nocl geworpen te hebben, die bleek en met ontkleurde lippen, zijne oogen gesloten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1857 | | pagina 87