40 niet de aanwezigheid van zulke sterke troepenmassa's te verradenderhalve mogt er niet gezongen niet luid gekom- mandeerd en ook geen wachtvuur aangelegd worden. Zoodra wij in rij en gelid stondenhadden zich de soldaten lang uit op den grond neergelegd met het geweer naast hen in den armom op het eerste sein tot den storm gereed te zijn. Ik geloof, dat slechts weinige onzer lieden geschikt en ge negen waren, om thans in het laatste oogenblik voor dezen bloedigen strijd, die, zelfs in het gunstigst geval, zeker velen van ons het leven of het gemis van gezonde ledematen kosten zou, rustig te kunnen slapen. De meesten lagen stil in zich zeiven gekeerd of fluisterden met hunne neven- liedeneenige lachten halfluid of schertsten zachtjesnog andere prevelden hunne gebedenhier en daar vond ik evenwel in mijne kompagnie werkelijk een rustige slaper, die zich door het vooruitzigt op den naderenden storm niet liet weêrhouden nog zijn dutje te doenzelfs moest een mijner Yoltigeurs herhaaldelijk gewekt wordenomdat hij zoo luid snorkte. Wij officieren lagen of stonden in kleine groepen achter de borstwering, en babbelden vertrouwelijk met elkaar. Wij wisten, dat de opgaande zon waarschijn lijk reeds velen onzer als lijken of gewonden zou beschij nen en dit besef gaf ons in 't algemeen toch eene meer ernstige dan juist opgeruimde stemming. Vele vrienden namen afscheid en drukten elkaar nog eens zoo regt vriendschap pelijk de handanderedie het tot nu toe herhaaldelijk onderling onééns geweest warenverzoenden zich nog in 't laatste oogenblik. Twee jonge luitenants van ons ba- taillon, die elkaar wegens eene kleinigheid uilgedaagd had den, en hunnen twist eerstdaags in een tweegevecht zou den uitmakenkwamen onderling overeen dat de bestor ming van den Malakof hun duelen degeendie het eerst de schans beklom overwinnaar wezen zou. Beide zijn bij deze gelegenheid zoo ernstig gewonddat zij het er bezwaarlijk levend zullen afbrengen. Voor het overige ontbrak het, niettegenstaande de ernstige stemming waarin

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1859 | | pagina 106